قالیشویی پامچال

قالیشویی پامچال

بهترین قالیشویی تهران

22367324 - 021

شستشو قالی دستبافت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۴

شستشو قالی دستبافت

 

همان طور که میدانید شستشو قالی دستباف بسیار حساس تر از شستشوی قالی ماشینی میباشد ، به همین منظور در هنگام شستن فرش دستباف حتما نیاز به تجربه بالا و متخصص برای شستشو نیاز است.

دسته بندی فرش ها

با توجه به موقعیت کشور ما ایران فرش های خانگی از نظر دسته بندی به نمونه های زیر تقسیم می شوند.

فرش های دستباف، فرش های ماشینی، فرش های ابریشمی و…… که شستشوی هر نوع به تخصص و علم مخصوص خود نیاز دارد به همین منظور برای شستشوی قالی های مختلف از روش های گوناگون استفاده میشود.

 

شستشو قالی دستبافت

شستشو قالی دستبافت

 

شستشوی قالی دستباف با دستگاه

فرش های ماشینی به دلیل وجود دستگاه های جدید و به روز، شستشو را بسیار راحت تر از فرش دستباف کرده اند، به همین دلیل شستشوی فرش ماشینی به همراه دستگاه های روز قالیشویی یک مزیت برای فرش های ماشینی نسبت به فرش دستباف میباشد، حال فرض کنید با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های روز به صورتی باشند که قابلیت شستشوی فرش های دستباف را به راحتی فرش های ماشینی انجام دهد ، اینگونه فرش های ماشینی نسبت به فرش های دستباف مزیت شستشوی راحت تر خود را از دست داده اند و قالی شویی ها میتوانند دیگر به صورت دستی شستشوی فرش دستباف را انجام ندهند.

تفاوت شستشوی قالی دستباف در زمان قدیم و در زمان حال

سالها پیش مردم ایران برای شستشوی فرش های خود فرش ها را  به بالای پشت بام ها و یا درحیاط ها خود میبردند وبه شستشوی آن می پرداختندکه این روش با مصرف بالای آب و تمیز نشدن در حد انتظار این روزها کنار گذاشته شده است و مردم اغلب شستشوی فرش های خود را به قالیشویی های مجاز در محل زندگی خود میسپارند، زیرا اینگونه هم در وقت و هزینه صرفه جویی کرده اند و هم انرژی خود را برای انجام بقیه امور زندگی می توانند ذخیره کنند.

فرقی نمیکند جنس قالی شما چیست، در هر صورت فرش و قالی شما به شستشو نیاز دارد زیرا فرش و قالی با جذب گرد و غبار و باکتری ها کثیف شده و کم کم رنگ و تمیزی اولیه خود را از دست میدهد به همین دلیل نیاز به شستشو برای پاکیزگی و تمیز و جدید جلوه دادن دارد .

 

این روزها قالی و فرش قسمت مهمی از وسایل خانه را شامل میشوند و کثیف بودن آنها یا سوختگی و دیگر مشکل های قالی و فرش میتواند باعث دلسردی اعضای خانواده شود به همین منظور شستن قالی و فرش امر مهمی میباشد.

فرش و قالی ها پس از شستشو و رفع مشکل به تمیزی و مرغوبیت اولیه خود برمیگردند و همینطور از لحاظ بهداشتی نیز شستشوی فرش  توصیه میشود.(شستشو قالی دستباف)

با نزدیک شدن به شروع سال جدید و همچنین فرا رسیدن عید نوروز مراکز قالیشویی با امکانات شستشوی قالی دستباف، شستشوی موکت و …. ، رفوگری و ترمیم فرش های دستباف و فرش های ماشینی و انواع موکت ها ،رفو و ترمیم انواع ریشه و شیرازه ، بافت ، دارکشی و قلمزنی ، آماده خدمتگزاری به تمامی هموطنان خود میباشند.(شستشو قالی دستباف)

همواره اگر به دنبال شستشوی قالی دستباف خود هستید و میخواهید قالی دستی خود را به قالیشویی ای خوبی بسپارید، حتما توجه داشته باشید که قالیشویی مورد نظرتان معتبر و قانونی باشد که مشکلی مورد توجه قالی شما قرار نگیرد.

شبکه های اجتماعی قالیشویی

همین حالا تماس بگیرید