قالیشویی پامچال

قالیشویی پامچال

بهترین قالیشویی تهران

22367324 - 021

رنگبرداری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۴

رنگبرداری

اگر تمام خانه های ایرانی از مدرن ترین تا قدیمی ترین آن ها را ببینیم، فرش یکی از جدایی ناپذیر ترین وسایلی است که در همه آن ها وجود دارد. از آنجا که فرش ها روزانه و به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرند، ممکن است دچار آسیب هایی مانند لکه دار شدن، نخ نما شدن، پاره شدن، سوختگی و غیره شوند. در صورت به وجود آمدن هر کدام از مشکلات فوق تعمیر فرش نسبت به تعویض آن انتخاب مناسب تری است به خصوص آنکه اگر فرش های مورد استفاده دست بافت و گران قیمت نیز باشند. رنگ برداری فرش از دیگر کارهایی است که برای ترمیم انواع فرش مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه با آن آشنا می شویم.رنگبرداری

 

رنگبرداری

رنگبرداری

در چه مواردی از رنگ برداری فرش استفاده می شود؟

رنگبرداری فرش با لکه گیری آن متفاوت است. در لکه گیری شما لکه های خارجی مختلفی مانند لکه غذا، رنگ یا هر چیز دیگری که روی فرش وجود دارد را پاک می کنید. اما گاهی اوقات نخ های رنگی به کار رفته در بافت فرش به دلایل مختلفی اصطلاحا رنگ پس داده و رنگ ها با یکدیگر ترکیب می شوند. این مساله شاید بیشتر از هر موضوع دیگری ظاهر فرش شما را تحت تاثیر قرار می دهد. از جمله دلایلیی که باعث رنگ پس دادن فرش می شود می توان به این موارد اشاره کرد: خامه های رنگی به کار رفته در بافت فرش به خوبی رنگرزی نشده باشند و یا رنگ آن ها از ثبات کافی برخوردار نباشد، فرش ها به دلیل بالا آمدن آب فاضلاب یا آب گرفتگی خیس بخورد، از مواد شوینده نامناسب و یا روش های شست و شوی غلط برای شست و شوی فرش استفاده شود، برس بر روی سطح فرش کشیده شود یا از آب داغ برای شست و شوی آن استفاده شود، بعد از شست و شوی خانگی فرش را آویزان کنند تا آب و رنگ در طول فرش جاری شده و با یکدیگر ترکیب شوند. در بسیاری از قالیشویی های پیشرفته به این مساله توجه ویژه نشان می دهند و برای شست و شوی فرش هایی که امکان رنگ دادنشان زیاد است از روش های متفاوتی برای شست و شو استفاده می کنند.

 

خدمات رنگ برداری فرش:

خدمات رنگ برداری فرش مانند سایر خدمات ترمیم آن کاری بسیار تخصصی و مهم است. در صورتی که بنا به هر کدام از دلایل ذکر شده فرش شما نیز به رنگ برداری احتیاج پیدا کرد حتما کارگاه فرش شویی را انتخاب کنید که رنگ برداری را به طور تخصصی انجام می دهد. در صورت رنگ برداری نا مناسب ممکن است فرش رنگ اولیه خود را از دست دهد و یا رنگ زمینه کاملا تغییر رنگ دهد. ممکن است مواد شیمیایی رنگ برداری به بافت فرش آسیب برساند. خدمات رنگ برداری مناسب علاوه بر پاک کردن رنگ های ترکیب شده، فرش شما را مانند روز اول به شما تحویل داده و از روش هایی برای تثبیت رنگ و عدم بروز مشکلات ناشی از پس دادن رنگ جلوگیری می کند.

 

مواد مورد استفاده در رنگ برداری فرش:

در رنگبرداری فرش از مواد مختلفی مانند پریدین، محلول آمونیاک، نمک سولفات سدیم، کربنات سدیم، هیدروسولفیت سدیم، دی کرومات و اسید سولفوریک و غیره با توجه به نوع فرش و میزان ترکیب رنگ در درصدهای مختلف و در زمان های مختلف استفاده می شود.

شبکه های اجتماعی قالیشویی

همین حالا تماس بگیرید